ENDOPROTEZA STAWU RAMIENNEGO – historia pacjentki po zabiegu

Niedawno przyszła do mnie na kontrolę pacjentka po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego, która przed operacją cierpiała na omartrozę stawu ramiennego (zmiany zwyrodnieniowe). Zabieg operacyjny wykonałem u niej rok temu. Przed operacją kobieta miała bardzo silne dolegliwości bólowe barku, zwłaszcza w nocy. Jej staw ramienny miał bardzo ograniczoną ruchomość, w związku z czym kobieta nie mogła podnosić ręki, co bardzo utrudniało jej normalne funkcjonowanie na co dzień. Dolegliwości były na tyle uciążliwe, że mimo młodego wieku zdecydowała się na zabieg. Efekt operacji jest bardzo dobry. Pacjentka w końcu może bez problemu wykonywać wszystkie czynności dnia codziennego. Po operacji skończyły się bóle barku, pacjentka odzyskała ruchomość w stawie i sprawność w całej kończynie górnej, uprawia rekreacyjnie sporty angażujące ręce: siatkówkę, koszykówkę, pływanie, może też podnosić dzieci.

 

 

Więcej informacji na temat zmian zwyrodnieniowych stawu ramiennego, sposobów leczenia, w tym na temat operacji wszczepienia endoprotezy znajdziecie Państwo tu:

 

Zmiany zwyrodnieniowe w stawie ramiennym


REKONSTRUKCJA WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO PRZEDNIEGO – Artur „KORNIK” Sowiński 

Artur „Kornik” Sowiński, zawodnik MMA, mistrz KSW w czasie walki zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził łąkotkę boczną. Film pokazuje najważniejsze momenty leczenia i dochodzenia do pełnej sprawności.

 


OPERACJA HALUKSÓW – efekt przed i po zabiegu

Rok temu u pewnej pacjentki operowałem haluks prawej stopy. Deformacja była tak samo zaawansowana jak w stopie lewej – widać to na zdjęciu poniżej. W trakcie operacji zastosowałem metodę Lapidusa w połączeniu z osteotomią podgłowową Chevrona ze względu na dodatkowe zaburzenie DMAA i dużą deformację. Pacjentka była na tyle zadowolona z efektu w stopie prawej, że zgłosiła się do mnie w celu operacji drugiej stopy. Zdjęcie pokazuje efekt po wygojeniu stopy prawej, a przed operacją stopy lewej.

 

haluksy - efekt przed i po operacji


ENDOPROTEZA STAWU KOLANOWEGO – 39 letnia pacjentka z RZS 

Endoproteza stawu kolanowego to była jedyna szansa dla pacjentki chorej od 12 lat na reumatoidalne zapalenie stawów. RZS doprowadziło do bardzo zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych  i niemal całkowitego zniszczenia obu stawów kolanowych. Pacjentka do chodzenia musiała używać kul, a szybki postęp choroby groził wózkiem inwalidzkim. Szansą na powrót do lepszej sprawności i zatrzymanie procesu degeneracji była operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Sam zabieg oraz leczenie pooperacyjne było u tej pacjentki bardziej zagrożone powikłaniami niż u pacjentów niechorujących na RZS. Poniżej zamieszczam zrobioną przez tę pacjentkę relację ze swojego leczenia.

 

endoproteza stawu kolanowego u pacjentki z RZS

endoproteza stawu kolanowego u pacjentki z RZS

endoproteza stawu kolanowego u pacjentki z RZS

endoproteza stawu kolanowego u pacjentki z RZS