NAPRAWA WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO PRZEDNIEGO METODĄ INTERNAL BRACING – historia pacjentki po zabiegu

Pacjentka, wyczynowo trenująca piłkę nożną, u której operowałem lewe kolano – naprawa więzadła krzyżowego przedniego metodą internal bracing. Wcześniej w prawym kolanie pacjentka miała wykonywaną tradycyjną rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego z użyciem przeszczepu. Pacjentka zdecydowanie lepiej zniosła operację metoda internal bracing – szybciej doszła do siebie po zabiegu, ból był zdecydowanie mniejszy i szybciej udało jej się odbudować siłę mięśniową.

Więcej informacji na temat operacji naprawy więzadła krzyżowego przedniego metodą internal bracing znajdziecie Państwo TUTAJ

 


REKONSTRUKCJA WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO PRZEDNIEGO – Artur „KORNIK” Sowiński 

Artur „Kornik” Sowiński, zawodnik MMA, mistrz KSW w czasie walki zerwał więzadło krzyżowe przednie i uszkodził łąkotkę boczną. Film pokazuje najważniejsze momenty leczenia i dochodzenia do pełnej sprawności.

Więcej informacji na temat operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego znajdziecie Państwo TUTAJ


ARTROSKOPIA KOLANA – USUNIĘCIE ŁĄKOTKI – historia pacjentki po zabiegu

Relacja pacjentki, wyczynowej piłkarki ręcznej, dwa tygodnie po przebytym zabiegu usunięcia łąkotki. Przed operacją pacjentka nie mogła wyprostować kolana, nie miała również pełnego zgięcia, ból sprawiało obciążanie nogi, miała również lekką niestabilność kolana. Po operacji wszystkie te objawy ustąpiły, pacjentka po dwóch tygodniach wróciła na treningi.

Więcej informacji na temat uszkodzeń oraz patologii łąkotki, sposobów ich leczenia, w tym na temat operacji szycia i wycięcia łąkotki znajdziecie Państwo TUTAJ


ENDOPROTEZA STAWU RAMIENNEGO – historia pacjentki po zabiegu

Niedawno przyszła do mnie na kontrolę pacjentka po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego, która przed operacją cierpiała na omartrozę stawu ramiennego (zmiany zwyrodnieniowe). Zabieg operacyjny wykonałem u niej rok temu. Przed operacją kobieta miała bardzo silne dolegliwości bólowe barku, zwłaszcza w nocy. Jej staw ramienny miał bardzo ograniczoną ruchomość, w związku z czym kobieta nie mogła podnosić ręki, co bardzo utrudniało jej normalne funkcjonowanie na co dzień. Dolegliwości były na tyle uciążliwe, że mimo młodego wieku zdecydowała się na zabieg. Efekt operacji jest bardzo dobry. Pacjentka w końcu może bez problemu wykonywać wszystkie czynności dnia codziennego. Po operacji skończyły się bóle barku, pacjentka odzyskała ruchomość w stawie i sprawność w całej kończynie górnej, uprawia rekreacyjnie sporty angażujące ręce: siatkówkę, koszykówkę, pływanie, może też podnosić dzieci.

Więcej informacji na temat zmian zwyrodnieniowych stawu ramiennego, sposobów leczenia, w tym na temat operacji wszczepienia endoprotezy znajdziecie Państwo tu: TUTAJ


OPERACJA HALUKSÓW – efekt przed i po zabiegu

Rok temu u pewnej pacjentki operowałem haluks prawej stopy. Deformacja była tak samo zaawansowana jak w stopie lewej – widać to na zdjęciu poniżej. W trakcie operacji zastosowałem metodę Lapidusa w połączeniu z osteotomią podgłowową Chevrona ze względu na dodatkowe zaburzenie DMAA i dużą deformację. Pacjentka była na tyle zadowolona z efektu w stopie prawej, że zgłosiła się do mnie w celu operacji drugiej stopy. Zdjęcie pokazuje efekt po wygojeniu stopy prawej, a przed operacją stopy lewej.

haluksy - efekt przed i po operacji

Więcej informacji na temat haluksów i metod ich leczenia znajdziecie Państwo TUTAJ


ENDOPROTEZA STAWU KOLANOWEGO – 39 letnia pacjentka z RZS 

Endoproteza stawu kolanowego to była jedyna szansa dla pacjentki chorej od 12 lat na reumatoidalne zapalenie stawów. RZS doprowadziło do bardzo zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych  i niemal całkowitego zniszczenia obu stawów kolanowych. Pacjentka do chodzenia musiała używać kul, a szybki postęp choroby groził wózkiem inwalidzkim. Szansą na powrót do lepszej sprawności i zatrzymanie procesu degeneracji była operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Sam zabieg oraz leczenie pooperacyjne było u tej pacjentki bardziej zagrożone powikłaniami niż u pacjentów niechorujących na RZS. Poniżej zamieszczam zrobioną przez tę pacjentkę relację ze swojego leczenia.

endoproteza stawu kolanowego u pacjentki z RZS

endoproteza stawu kolanowego u pacjentki z RZS

endoproteza stawu kolanowego u pacjentki z RZS

endoproteza stawu kolanowego u pacjentki z RZS