Ortopeda Rafał Mikusek-MEDIA


TELEWIZJA

 

Wiadomości TVP1

 

 

17.04.2017 w Wiadomościach TVP1, mówiłem o rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego metodą internal brace. Metoda ta pozwala zachować własne więzadło, które w trakcie operacji jest wzmacniane specjalną taśmą, dzięki czemu pacjent dochodzi do zdrowia i sprawności średnio 2 razy szybciej niż przy zastosowaniu tradycyjnej metody rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w wykorzystaniem przeszczepu.

TVP3 Warszawa

Ortopeda Warszawa Rafał Mikusek w TVP3 Warszawa

19.02 w programie „Porozmawiajmy o zdrowiu” w TVP3 Warszawa mówiłem na temat endoprotez kolana i biodra, m.in.: kiedy zachodzi konieczność poddania się operacji wszczepienia endoprotezy, na czym polega ten zabieg, jakich efektów można się spodziewać i jak długo trwa rekonwalescencja. Pokazałem również przykładowe endoprotezy i wyjaśniłem jak się je zakłada w stawie.

Całą audycję znajdziesz tutaj

 

TVP Warszawa

Ortopeda Warszawa Rafał Mikusek w TVP Warszawa

Jak przygotować się do starości i jak najdłużej utrzymać sprawność fizyczną? W TVP Warszawa w programie „Porozmawiajmy o zdrowiu” podpowiadałem co zrobić, aby nasze mięśnie i stawy jak najdłużej pozostały sprawne i jaki rodzaj ruchu jest dla nich najlepszy. Wyjaśniłem też kiedy niezbędna staje się operacja i na ile skutecznie może ona pomóc w wyleczeniu schorzenia narządu ruchu.

Całą audycję znajdziesz tutaj

TVP 1

ortopeda Warszawa Rafał Mikusek w TVP1 "Świat się kręci"

Czy szeroko reklamowane w mediach suplementy diety mogą pomóc na bolące stawy? Czym są te specyfiki i jakie jest ich działanie? Co robić, aby uniknąć dolegliwości bólowych w naszym układzie ruchu? Jakie środki zastosować, gdy zaczynamy odczuwać ból w stawach? Między innymi na te pytania odpowiadałem w programie „Świat się kręci” Agaty Młynarskiej w TVP1.

Wywiad znajdziesz tutaj. (Wypowiedź dr Mikuska od  32min 09 sek.)


RADIO

 

 

 

15.03.2020 Trójka Polskie Radio. Czy aktywność fizyczna jest wskazana w czasie pandemii koronawirusa? Jakie sporty uprawiać, czego unikać? Jak możemy wpłynąć na naszą odporność? Na te i inne pytania dr Rafał Mikusek odpowiada w audycji Trzecia Strona Medalu w radiowej Trójce

 

 

Czwórka – Polskie Radio

ból stóp - Rafał Mikusek w radiowej Czwórce

 

 

10 czerwca 2016 dr Rafał Mikusek opowiadał w radiowej Czwórce o urazach stóp i poziomach bólu w zależności od miejsca urazu. Wyjaśnił też dlaczego dlaczego mały palec u nogi boli najbardziej. Całą rozmowę znajdziesz tutaj

 

 

Trójka – Polskie Radio

ortopeda Warszawa Rafał Mikusek w Trojce PR

 

 

Po wakacjach dzieci wracają do szkół, a dorośli do pracy. Niestety często jest to praca siedząca. Co robić, by długotrwałe siedzenie za biurkiem nie wpływało źle na nasze samopoczucie i stan zdrowia? W 3 Programie Polskiego Radia ortopeda dr Rafał Mikusek mówił, jak zniwelować negatywne skutki długotrwałego siedzenia przy biurku.

Całą audycję znajdziesz tutaj.

 

 

Jedynka – Polskie Radio

logo Jedynka Polskie Radio

 

 

Niezdrowy tryb życia, praca w jednostajnej pozycji i brak ruchu mają fatalny wpływ na układ kostny i mięśniowy. Coraz więcej zapracowanych młodych ludzi uskarża się na dolegliwości typowe dla osób starszych. W związku ze Światowym Dniem Pracoholizmu ortopeda dr Rafał Mikusek w 1 Programie Polskiego Radia mówił jak zmienić swoje nawyki, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych ze strony naszego układu ruchu.

Całą audycję znajdziesz tutaj. (Wypowiedź dr Mikuska od  23min 15 sek.)PRASA

Rewia – 28.10.2015

 

 

 

Twój Styl – kwiecień 2015

artykuł można przeczytać na: http://www.styl.pl/zdrowie/news-i-staniesz-na-nogi,nId,1701745

 

TS

 

 

 

Gazeta Warszawska – 16.10.2015

 

warszawska_gazeta_2015_10_16_wady_podstawy___konsekwencja_zlych_nawykow__png_bn_p_k_50_1_png

 

 


INTERNET